Historie Inglesiny

historie inglesina 2Historie italské značky Inglesina se začala překvapivě: na počátku byla vášen jejího zakladatele, Liviana Tomasi, pro mechaniku a čtyři kola.

Mladý Tomasi byl původně zaujat světem autokár a věnoval se jejich stavbě a vylepšování. Byl to pak již jen krůček od motorů ke kočárkům - zvláště s podporou a inspirací jeho ženy, Bruny. 

Tak se příznačně a symbolicky během vánočního času v prosinci roku 1963, spolu se svými bratry Augustem a Sergiem, Liviano Tomasi rozhodl pro odvážný a, jak se později mělo ukázat, prozíravý čin: založil značku L'Inglesina Baby a vytvořil první kočárek v anglickém stylu London, který je dodnes inspirací pro nezaměnitelný styl Inglesiny.

Značka zažila trvalý strmý růst popularity díky své viditelnosti na italském trhu. První dekádu byla Inglesina koncentrována na tvorbu kočárků v klasickém anglickém stylu (dodnes je nezaměnitelnou ikonou Inglesiny kočárek Classica, "královna kočárků"), ale hned na počátku 70. let uvedla nový revoluční sportovní kočárek Apollo (pojmenovaný jako pocta nové vesmírné éře). V 80. létech a celé další dékádě se Inglesina začala prodávat po celém světě rozšiřujíc svoji produktovou linii o dětské sedačky, autosedačky, židličky a další výrobky pro děti.

V květnu 1992 byla Inglesina poprvé prezentována na tehdejším Mezinárodním veletrhu spotřebního zboží v Brně. Pět exponátů natolik zaujalo československé zákaznice, že se Inglesina rozhodla jmenovat svého oficiálního importéra a distributora pro tehdejší Československo. Od toho okamžiku i naše maminky mohly užívat kočárky a později další výrobky navržené a vyrobené srcem.

Dnes je Inglesina jednou z vedoucích společností na mezinárodní scéně, která se specialzuje na špičkové výrobky pro nejmenší. Reprezentuje jedinečný "Made in Italy" styl, kterému s důrazem na eleganci a kvalitu slouží již více než 50 let po celém světě. 

Thank you for rating this article.