6Výrobky Inglesiny zaujmou na první pohled svým jedinečným designem. Čím se naši designeři inspirují?

Obecně by se chtělo říci, že životem v celé jeho nezbadatelné šíři a rozmanitosti. Ale Inglesina postupuje při vývoji svých výrobků zcela racionálně a inspiraci čerpá z těch nejpřirozenějších zdrojů v závislosti na druhu výrobku.

Děti

Většina našich pracovníků stejně jako my a naši zákazníci jsou rodiči. Naše děti nám jsou obrovskou inspirací, která se nikdy nevyčerpá. Svými neuvěřitelnými kousky nás vždy dokáži překvapit a pobavit. Nesnažíme se předělat, sami jsme byli stejní, ale hledáme řešení, která jim umožní bezpečně prožít první chvíle, měsíce a roky jejich života a jejich rodičům si tyto nezapomenutelné a hlavně neopakovatené okamžiky užít beze strachu.

Móda

Ve skupině kočárků je základem každé kolekce její barevnost. Zde se Inglesina inspiruje trendy v odívání, neboť jak již bylo mnohokráte řečeno, kočárek se může stát, pokud je krásný, velmi zajimavým módním doplňkem. Není to samozřejmě jenom o barvách, ale také o vzorech, nových textilních materiálech, ale i technologiích. Výsledkem pak je ta část kolekce, ke které se maminka může obléci podle poslední módy, která je prostě trendy. Jiná část kolekce bývá navržena jako elegantní a ta je inspirována nadčasovými prvky klasické anglické módy. Třetí část kolekce bývá odrazem měnících se životních stylů, v současné době je velmi aktuální inspirace zdravými životními styly, sportem, pobytem v přírodě, a to se odráží v použití prvků outdoorového oblečení (přezky, pásky, dvojité štepování) na řešení některých modelů kočárků. Před několika léty byly stejně aktuální technické a technologické akcenty projevující se použitím technických tkanin s lesky nebo přímo s efekty navozujícími pocity kosmických technologií s hrubší strukturou tkaniny.

Sport

Sport tvoří velmi důležitou část života mladých aktívních lidí. A mezi ně rodiče rozhodně patří. Ve sportu nalezneme neotřelé barevné kombinace a varianty většinou inspirované přírodou či hřišti, kde se mnoho sportů odehrává. Tyto kombinace jsou prověřeny časem a přinášejí nadčasovost a stabilitu, která udržuje kočárky aktuální i pro druhé nebo třetí dítě. Sportovní náčiní je mnohdy vystaveno extrémnímu namáhání, nepříznivému působení terénu, chvilkovému přetěžování a to vše při maximálním snižování hmotnosti. Proto se ve sportu také inspirují naši konstruktéři, kteří zde nacházejí inspiraci v nových materiálech, konstrukčních řešeních komponent zjednodušujících manipulaci s kočárky či autosedačkami.

Auta

Dalším inspiračním zdrojem je automobilový průmysl. Je to nejvíce vidět na použitých materiálech kovových konstrukcí kočárků, na povrchových úpravách kovových částí i na barvách či odlescích plastových dílů i na jejich tvarovém řešení či na tom, kolik plastových dílů konstruktér použije. V polovině devadesátých let byly velmi módní barevné kovové konstrukce (většinou inspirované u Ferrari) nahrazující do té doby uniformní tmavě modrou barvu. Na přelomu tisíciletí přichází Inglesina se stříbrnou metalízou, aby později rozšířila nabídku o grafitovou barvu evokující použití kompozitních uhlikových materiálů. Nejnovějším trendem je titanium, skvěle ladící s perleťovými lesky použitých textilií.

Architektura

Pro skupinu výrobků úrčenou do domácnosti je zdrojem inspirace architektura. Dětské židličky, přenosná lehátka nebo místo, kde může maminka přebalit své dítě, to všechno jsou předměty, které mohou svým výtvarným pojetím interiér rozzářit a nebo také srazit do průměrnosti. Pro tuto skupinu výrobků vyvinula Inglesina samostatné pojetí designu, jak barevností tak i tarovým řešením a také jejich prezentací pod značkou Mhome.

Thank you for rating this article.