Teplý fusak, aneb aby dítě nenachladlo!

I když to vypadalo, že teplý podzim brzy neskončí, dala o sobě zima v posledních dnech vědět. Přestaly stačit různé druhy dek a teplý zimní fusak se tak stal zcela nepostradatelným. Zvláště pokud se jedná o novorozence je zajištění teplné pohody velmi důležité. Ale to ví každá máma. Pro letošní zimu rozšířila Inglesina nabídku barev obou typů zimích pytlů o vínově červenou a o kosmickou stříbrnou.

Pokud jste ještě nestačili zimní pytel koupit může se Vám hodit několik rad.

Pro novorozence si vyberte zimní pytel s možností použití ve vaničce kočárku i v autosedačce. V autě bývá sice teplo, ale autosedačka se často nasadí na podvozek kočárku a to už je pobyt na mrazivém vzduchu trochu delší. Navíc novorozenci a několikaměsíční děti se příliš nepohybují a jejich termoregulace, před porodem zajišťovaná maminkou, po porodu teprve prochází dalším vývojem.

Kromě hřejivého materiálu by měl mít všechny spoje dokonale kryté širokými légami, aby chránil i před větrem. Na zadním díle by měl být vybaven protiskluzovými prvky, které jej budou stabilizovat v autosedačce a na předních a viditelných dílech by mohly být reflexní prvky tvořené např. vsadkami nebo logy a podobnými nášivkami. Možnost stažení kapucové části je téměř samozřejmá.

Také by měl nabízet možnost pohodlného přebalení tím, že jde dokonale rozdělat a pak se stane teplou, měkoučkou až huňatou přebalovací podložkou.

Kromě novorozeneckého fusaku který naleznete zde, má Inglesina ve svém sortimentu velký zimní pytel dlouhý 100 cm vhodný do sportovních sedaček sportovních kočárků i do golfových kočárků. Informace o těchto velkých zimních fusacích naleznete zde...

Thank you for rating this article.