Welcome Pad APTICA

WELCOME PADTM

Ve spolupráci s oddělením neonatologie Ospedale Maggiore v Bologni navrhla a realizovala Inglesina v souladu s nejnovějšími vědeckými poznatky z bezpečnosti i zdravého vývoje novorozenců. Po představení matrace Welcome PadTM odborníkům, je v současné době tato matrace doporučována mnoha pediatry v Itálii.

Dejte dítěti péči a ochranu, kterou po narození potřebuje, zejména v prvních 7-9 týdnech života. Welcome PadTM pohlcuje velkou část vibrací od jízdy po nerovných cestách. Ty se pak nepřenášejí na ještě křehký organismus dítěte. Snižuje riziko vzniku plagiocefalie (tzv. Syndrom ploché hlavičky). Podporuje držení pohodlné polohy v leže na zádech čímž vyrovnává páteř a pomáhá udržovat dýchací cesty volné v jedné rovině.
Podpora nožiček pod koleny stabilizuje jeho polohu v kočárku, a udržuje nohy ve středové línii vaničky a v pozici příznivé pro zdárný vývoj kýčelních kloubů. Přizpůsobuje se růstu dítěte díky nastavitelnému válečku pro podporu nohou. Matrace je vyrobena ze středně tvrdé kompaktní pěny s 40 rovnoměrně rozloženými větracími otvory. Část, která je v kontaktu s dítětem, je pokryta vysoce prodyšným bambusovým vláknem. Spodní část je s 3D síti, aby se zlepšila cirkulace vzduchu a zabránilo se tvorbě vlhkosti. Welcome Pad ™ a matrace jsou vyrobeny z bambusového vlákna, hypoalergenní, antibakteriální a vysoce prodyšné, ideální pro jemnou pleť novorozenců.

Adaptivní odpružení kočárku

Adaptívní odpružení kočárku Aptica XT

 

Patentovaný nezávislý systém nastavení odpružení na každém kole zaručuje optimální pohodlí dítěte v každé fázi jeho růstu.

Vyřešit kvalitně odpružení kočárku od narození dítěte až do 22 kg je skutečný technický oříšek. Pokud by mělo být odpružení v celém rozsahu měkké a pohodlné, přineslo by to celou řadu technických i uživatelských potíží. Dlouhý zdvih pružin, komplikované pákové mechanismy  nebo vlečená zadní náprava. To všechno zvyšuje hmotnost a zhoršuje ovladatelnost kočárku. Proto vyvinula Inglesina unikátní patentované nastavitelné odpružení s přepínáním tuhosti pružin.

Nastavení podle typu terénu nebo kvalty povrchu.

 Zavěšení předních kol v režimu SOFT je ideální pro pro jízdu v terénu. Režim HARD je vhodný pro cesty s hladkými povrchy.

Nastevení podle hmotnosti dítěte

Pokud je dítě malé a váží málo, doporučuje se zadní odpružení v režimu SOFT. Režim HARD se doporučuje, když je dítě starší a tím i těžší.

Jak se používá adaptivní odpružení ukazuje následující obrázek:

Jak použít nastavitelné odpružení kočárku

Velká vanička kočárku

Velká vanička kočárku

V prvních měsících života jsou svaly i kostra novorozence
velmi křehké a zranitelné: poloha v leže na zádech rovnoměrně rozděluje
hmotnost jeho tělíčka a nepřetěžuje žádnou jeho část. Hluboká vanička je proto vybavena
matrací Welcome PadTM, která v této pozici dítě dokonale stabilizuje.

Vlastnosti vaničky APTICA

Hluboká vanička APTICA je největší vanička od Inglesiny. Její využití se tak prodlužuje a i v zimě, když má dítě na sobě prošívané oblečení, je v ni dost místa. Nastavitelná opěrka zad: když dítě nespí, podpírá mu hlavičku a dovoluje mu, aby pozorovalo okolní svět. Je tvořena pevnou polypropylénovou skořepinou. Chrání tak dítě před nárazem na překážky. Pokud je vybavena volitelnou sadou KIT AUTO MAXI, je schválena pro použití v autě.

Pohodlí ve všech ročních obdobích

Novorozeneci zpočátku nemají schopnost využít termoregulační centra svého centrálního nervového systému,
jejich kůže je tenká a snadno se poškodí UV paprsky, chladem a nebo látkami znečišťujícími prostředí.

     
Dno vaničky se systémem pro ovládání ventilace a regulaci průtoku vzduchu i teploty uvnitř vaničky. Ventilační díl na  boudičce tvořený síťkou a přehrnovací částí, zajišťuje cirkulaci vzduchu uvnitř, aby vnitřní prostředí bylo příjemné s dostatkem čerstvého vzduchu. Ventilační okno s krycí klopou na přední straně vaničky podporuje cirkulaci vzduchu uvnitř, aby bylo prostředí čerstvé a větrané.
     
Boudička z látky s ochranou proti UV záření (UPF50) s výklopným dvojitým kšiltem pro ochranu před přímým světlem, nejčastěji při nízkém slunci. Přikrývka s vysokou dvojitou légou, která chrání dítě před větrem a chladem. Přikrývka s funkcí "rychlý přístup", která usnadňuje vkládání novorozence bez sundávání přikrývky z vaničky.

 

Rozměry

Vnitřní vaničky (Š x H x D):
37 x 22 x 79 cm

Vnější vaničky (Š x H x D):
44 x 67 x 90 cm

Kočárek celkem / vanička + podvozek (Š x H x D):
50 x 117 x 89/100 cm

Hmotnost vaničky: 5,6 Kg